בית הגפן | מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה | אודות בית הגפן | מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה | אודות

בית הגפן - דבר המנכ"ל

בית הגפן הינו מוסד ותיק ומוכר בחיפה, בישראל ובעולם, בזכות מעל 5 עשורים של עשייה לקידום החברה המשותפת בחיפה בפרט, וישראל בכלל. לאורך השנים פועל בית הגפן במגוון תחומים וביצירתיות להפגיש בין הדתות, תרבויות והלאומים השונים החיים בישראל. 
אנו מאמינים במפגש ובדיאלוג הבלתי אמצעיים  תוך הדגשת ריבוי הסיפורים בחברה הישראלית, וזכותם של סיפורים אלה לחיות בכבוד זה לצד זה.
אנו מאמינים כי השונות והחיים בחברה מרובת תרבויות הינן יתרון המעצים את החברה – גם אם החיים המשותפים מציבים אתגרים לא פשוטים.
אנו מאמינים כי הפחד מהאחר, שנובע בדרך כלל מחוסר ידע ומחסור בהזדמנויות למפגש איכותי, פחד זה מהווה קרקע פורייה לצמיחה של סטראוטיפים וניכור הדדיים.
אנו מאמינים כי תרבות ואמנות הינם כלים נפלאים לבניית היכרות וקירבה, שמאפשרים דיאלוג אפקטיבי.                                             השימוש בכלי האמנות והתרבות עוזרים לנו בבניית  מרחב שוויוני ובטוח, המאפשר שיח עמוק וכן, תוך קבלת האחר ללא שיפוטיות.
אנו נמשיך ללא ליאות לפעול לחיזוק יסודות החברה המשותפת בישראל, כי   אין דרך אחרת זולת בניית חברה משותפת הוגנת ובטוחה לכולנו .

שלכם,
אסף רון
מנכ"ל בית הגפן

ארועים קרובים

תודה על פנייתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.