אודות בית הגפן

בונים חברה משותפת

אודות בית הגפן

בית הגפן – מרכז תרבות ערבי-יהודי, הוקם כחלוץ בתחום הדיאלוג הבין-תרבותי בשנת 1963. עמותה ללא מטרות רווח, השואפת לבסס מרחבים משותפים שוויוניים המכילים את מגוון הזהויות והתרבויות בישראל ובעולם.
המרכז מהווה גורם מקצועי מרכזי בתכנים של עבודה בגישה הבינתרבותית ובניית חברה משותפת ומוביל תהליכים חברתיים וקהילתיים ברוח ערכי הדמוקרטיה, תוך הקניית כלים להתמודדות עם הסוגיות המורכבות בחברה מרובת תרבויות.

בית הגפן פועל בתחומי התרבות, אמנות, חינוך ותיירות תוך חיבור לקהילה והרחבה מתמדת של מעגלי שיתוף פעולה עם גופים ומוסדות הפועלים לקידום מטרות דומות בארץ ובעולם.
 
פעילותנו מבוססת על האמונה כי מפגש והיכרות בינאישית עם תרבות אחרת - על הסיפורים, הנכסים התרבותיים והרוחניים שלה, חשובים לשבירת המחיצות ובניית אמון בין הקבוצות הלאומיות והדתיות השונות החיות בחיפה ובישראל.

לבית הגפן ניסיון ארוך שנים בפיתוח והוצאה לפועל של תכניות העוסקות בדיאלוג בינתרבותי בחברה מרובת תרבויות עבור קשת רחבה של קהלים באמצעות הצוות המקצועי והמנוסה שלו.
בית הגפן יוצר פרויקטים מגוונים באמצעות הדיסציפלינות השונות בהן הוא עוסק; תיאטרון, ספריה, מועדון נוער, העצמה של קבוצות נשים ונערות, תרבות, מוזיקה ועוד.