אירועים קרובים

פתיחת עונת התערוכות

2018-2019 יום חמישי ה-20 לספטמבר 19:00
רחוב הגפן 2, חיפה
 
 
בגלריה העליונה תיפתח התערוכה הקבוצתית:" צל הרים" לפריד אבו-שקרה, עמית גונן, מיידר לופז ואסף עברון,
בגלריה החתונה יוצגו תערוכת "סילואטה" של האמנית מרג'ואן אבו דיבה ופרויקט "יעאד" על אורבניות פלסטינית בחיפה/חיפא עם עבודות חדשות של - חמודי גנאם, בעז נוי, איריס קינטרה וחנא חזאן.
 
על התערוכות:

צל הרים
אמנים/יות: פריד אבו-שקרה, עמית גונן, מיידר לופז, אסף עברון ורלי דה פריס.
התערוכה מציגה חמישה אמנים העוסקים בפוליטיקה של הרים, רכסים וגבעות. העבודות המוצגות בתערוכה משלבות בין שפות אסתטיות שונות על מנת לחקור כיצד דימוי ההר, כקטגוריה ספציפית של ייצוג הנוף, משקף הבניות כלכליות, פוליטיות חברתיות ותרבותיות. מתוך העבודות עולות שאלות אוניברסליות על יחסי הטבע והתרבות כמו גם שאלות ספציפיות הקשורות למרחב המקומי. 

אוצרים: גלעד רייך ויעל מסר

" סילאוטה" מורג'אן אבו- דיבה
כחלק מסדרה חדשה של תערוכות יחיד לאמנים ואמניות  בתחילת דרכם ודרכן, תוצג בגלריה התחתונה סדרת תצלומים של האמנית מרג'ואן אבו דיבה.בעבודותיה משלבת אבו-דיבה טכינקות צילום שונות המציגות מציאות סוריאליסטית, מוצפת באור ובתנועה.

אוצרת: יעל מסר
עוזרת אוצרת: חנין עבאד

יעאד
 הינו מרחב למחקר תצוגה ודיון אודות ההיסטוריה של התרבות הפלסטינית בחיפה. בסלון מוצגת תערוכה מתחלפת של עבודות אמנות, מפות, תצלומים, וכן ספרים העוסקים מזוויות ותקופות שונות בעירוניות הפלסטינית ככלל ובעיר חיפה/חיפא בפרט. בהשתתפות: נוואל אבו-עיסא, איה אורבך, גיל בר,  חמודי ג׳נאם, חנא חזאן, מיכאל חלאק, ד"ר ג'וני מנצור, בועז נוי ואיריס סינטרה.
 

תודה על פנייתך לבית הגפן
שליחת הבקשה נשלחה בהצלחה
אחזור אליך