אירועים קרובים

מטבח אמנות

פסטיבל קולינריה ואמנות 28-30.6.2018


גלריה בית הגפן מארחת את פסטיבל מטבח/אמנות: פסטיבל ראשון מסוגו בישראל שמשלב התרחשויות אמנותיות ותרבותיות בתוך שורה של בתי אוכל, גלריות ומתחמים נוספים בעיר חיפה. חלק גדול מהאירועים נתפר במיוחד לפסטיבל.
לאירוע בפייסבוק

אוכל זה משהו שנוגע כמעט בכל אחד מאיתנו. קשה למצוא אנשים, במיוחד בתקופתנו אנו, שאוכל לא מדבר אליהם באיזשהו מובן. אוכל הוא סוג של הבטחה - אם זה לחזור לרגע מאושר בעבר, אם זה להרגיש בחו"ל ואם זה להיות מישהו אחר. ועם זאת - כמה פעמים הרגשתם לא מסופקים אחרי ארוחה ולא הבנתם למה? כי אוכל זה אף פעם לא רק חווית האכילה הפיזית עצמה. הוא לא רק הטעם, הריח, המראה או אפילו הצליל. הוא כמעט תמיד משהו נוסף מעבר. משהו חמקמק ובלתי ניתן להגדרה במילים - אבל ברגע שמרגישים אותו פשוט יודעים. כמו אהבה.
בעצם אכילה זה דבר פשוט. לשים בפה, ללעוס, לבלוע. אבל מסביב לפעולה הטבעית הזו בנינו תרבויות שלמות. בפסטיבל אנחנו נבשל אוכל, נדבר על אוכל ונשחק עם אוכל. נציץ בחור המנעול של תרבויות אוכל ברחבי העולם. למשך שלושה ימים יהפוך אזור הפסטיבל לחנות ממתקים אחת גדולה ולכם רק נותר להושיט יד ולקחת.

ניהול אמנותי: נעמה סובול
 
תכנית האירועים: 
יום חמישי 28.6.18 שעות 18:00-חצות
תחייתו של קרון ההסעדה ברכבת החיג'אזית - מיצג תקופתי מבית HAIFA SHUK & COOK
קרון המסעדה ברכבת הוא המקום לראות ולהראות בו. בזמן שתלגמו תה תפוחים תורכי של אחר צהריים ותתכבדו במטעמים מהמזרח התיכון, תוכלו להציץ בשאר הנוסעים והנוסעות שעל קו הרכבת בין חיפה-ביירות-דמשק-איסטנבול. המייצג משתמש בעבודת הגרפיטי RAILWAYS של הברוקן פינגאז-Broken fingaz  כתפאורה להחיות את המסעדה שפעלה ברכבת התורכית אשר חיברה את חיפה לכל רחבי המזרח התיכון.
במיצג יוגש למשתתפים תפריט, ממנו יוכלו לאכול, בעלות סימלית.
 כתובת: ליד הנמך 69
  • תפריט פינגר פוד מקומי הכולל אוכל אזורי במחירים מיוחדים לפסטיבל ומוזיקה חיה בטנגה בר
  •  כתובת:   טנגה طنجة - קפה קעקועים בר مقعی وشم وبار - شارع هنمال הנמל 43
פתיחה חגיגית בנמל 21 בשעה 20:00
חלל הנמל 21 הופך לשלושה ימים לתערוכה הכוללת מיצג אור תלת מימדי, הקרנה על אובייקטים, ועבודה אודיו ויזואלית של קולקטיב האמנים Multika: מיצג In.vert.
הנמל هنمال 21 - חלל של מנהלת עיר תחתית - مبنى البلدية في البلد التحتى - شارع هنمال הנמל 21 
במקום יפעל בר אקטיבי של הבטארד – בקוקטיילים צבעוניים ויצירתיים במיוחד לפסטיבל!
ברחבה החיצונית: המיצג 'שלגון מטרה' של האמנית מיריי שנאן

מנות, אוכל ופוליטיקה - מקבץ אמנות בינתחומית בגלרית הבורדל. העבודות פותחו במסגרת סדנת אמנות ואוכל של בית הספר לאמנות באוניברסיטת חיפה.
 
כתובת: הבורדל البورديل - בר גלריה بار چليري - شارع هنمال הנמל 51
 
יום שישי 29.6.18
 11:00 אמנות וטעימות בואדי ניסנאס
סיור במסלול האמנות המפורסם בשכונת וואדי ניסנאס ומפגש בלתי אמצעי של טעימות וסיפורים בבתיהם של תושבי השכונה.
עלות: 50 ש״ח יש להירשם מראש כאן
נקודת מפגש: גלריה בית הגפן רחוב הגפן 2
 
11:00 הליכת קניות עם אלכס אדלשטיין מהדאנק
איפה קונים דברים טעימים בעיר הזאת? אלכס אדלשטיין מפאב הדאנק המיתולוגי יוביל אתכם במסלול הקניות המשותף  לבעלי העסקים ובני התמותה כאחד, עם עוד כמה פנינות נסתרות בדרך, ששווה להכיר. 
הסיור חינמי אך יש להירשם מראש (הסיור מוגבל ל12  איש )
נקודת מפגש: הדר הנביאים 23   נקודת סיום: עיר תחתית – דוברן 7 
הסיור יימשך כשלוש שעות.
לינק להרשמה: https://goo.gl/dYyPBp
 
12:00 סדנת אפיית שמרים באווירה אוסטרית בקונדיטורית סארו
בליווי ציור פורטרטים ומוזיקה קלאסית מאולתרת חיה.
קיפולי הבצק של  נעשים ביד אמן ודורשים חשיבה יצירתית. בסדנה נלמד צעד אחר צעד איך יוצרים מאפה הרוגלעך האהוב בנוסף נהנה ממופע מוזיקה חיה של אלתורים על מוזיקה קלאסית ונוכל לרכוש תמונת פורטרט שלנו יושבים בבית הקפה או תמונת טבע דומם של השלל הטעים שהכנו בסדנה לפני רגעים מספר. עלות הסדנה היא 50 שקלים וכוללת את המאפה שהמשתתף לוקח לביתו.
הרשמה בסארו בטלפון: 04-872-7718 בימים א'-ו' שעות 07:00-17:00 או במקום.
משך הסדנה שעה וחצי, מ 12:00-13:30 סבב שני מ 14:00-15:30
 כתובת: קונדיטורית סארו - דרך יפו 19 חיפה 

12:00 ארוחה רומנית ביתית + הרצאה ופאנל של השף דניאל כץ
השף דניאל כץ ידבר על המסעדות הרומניות בישראל:כשמביטים סביב בנוף הגסטרונומי של חיפה בפרט ובארץ בכלל, אנו רואים שהמסעדות הרומניות שהביאו תרבות וטעמים, זכרונות ילדות וניחוח מוכר של בית בעדה הרומנית הולכות ונמוגות. למה ולאן הן נעלמו? ומדוע לא קם עדיין דור המשך שיצור ורסיה עכשווית למנות הקלאסיות?

ארוחת צהריים מלאה הכוללת מרק, מנות ראשונות, מנות עיקריות, קינוח, שתיה קרה ושפריץ אלכוהולי. (הכל כלול במחיר) הארוחה כשרה.
עלות הארוחה היא 150 שח לאיש, הרשמה מראש בסירים של KATI בטלפון: 04-631-3335
בין השעות 16:30-12:00 או במקום. משך האירוע כשעתיים.
כתובת: הסירים של KATI - קיבוץ גליות 34 חיפה
  
20:00 ערב ספרות ואוכל בשיתוף עם הוצאת פרדס בגלרית הבורדל
ענבר אשכנזי תדבר על ספרה 'שימורי אהבה' והשף עודד חצבני ידבר על הקמפיין שלו להוצאת ספרי ילדים בערבית. השיחה תיסוב על אוכל וספרות ומה שביניהם. הכניסה חופשית ואין צורך בהרשמה.
כתובת: גלריית הבורדל - הנמל 51 חיפה

21:00 מסיבה בנמל 21 + המיצג של ואדים נמירובסקי 'פותחים שולחן'
המיצג מהווה חלק מהסדרה, בה מרוכזת ההתרחשות סביב שולחן הארוחה, שהוא, כידוע, המקום הכי נכון לנהול השיח. הפעם ממוקם השולחן ליד התערוכה. בואו להרים כוסית ולראות, האם זאת הסעודה האחרונה.
הכניסה חופשית ואין צורך בהרשמה. כתובת: הנמל 21 חיפה 

22:00 הופעה קולינרית בבורדל
 לטאות הענק מניבירו עם מנות בהשראת השירים מאת השף רועי אברהם (התרנגול) כולל מנה אחת שתבושל על ידי הלהקה והשף על הבמה בלייב.הכניסה חופשית ואין צורך בהרשמה. המנות יימכרו במחיר מיוחד לפסטיבל. כתובת: בורדל - הנמל 51 חיפה 
 
יום שבת, 30.6.2018
10:00 סיור בואדי סאליב עם ורד פרן.
טעימות וצבעים בשוק הכי צבעוני בחיפה נטייל ברחובות השוק ונכיר מקומות אוכל שהפכו למסורת, עם טעמים שאהבנו לצד מקומות חדשים שנפתחים במיוחד לימי השוק התוססים, נכיר אנשי שוק ותיקים, ונשמע את הסיפורים המעניינים, לצד היסטוריה רבת שנים ומבנים ארכיטקטוניים מיוחדים.הסיור יימשך כשעתיים עד שעתיים וחצי
נקודת מפגש תעודכן בהמשך.
עלות הסיור הוא 60 שח לאיש כולל טעימות עם הרשמה מראש – נא לשלוח הודעת וואטסאפ לטלפון 054-4247876
 
13:00 טיפולי האנגאובר בברבריה עם אוכל ומשקאות שיגרשו לכם את הבאזזז – במחירים מיוחדים לפסטיבל.
לפי מיטב מסורת המספרות בארה"ב – יום ראשון שהוא היום שלאחר ליל שתייה קשוח מוקדש לטיפול שוק של טמפרטורה: מעבר מהיר מחום לקור וקצת שמנים אתרים לקינוח. גיירנו את המנהג באופן חד פעמי ומיוחד לפסטיבל והטיפול יבוצע במספרה. בנוסף תוכלו ליהנות מאוכל ושתייה טעימים ומושחתים המותאמים לסילוק שאריות ההאנגאובר. 
אין צורך בהרשמה מראש.
 
 15:00 המנה האחרונה: סשן רישום פטיסרי ופורצלן.
סטודיו DAVKA (גילי אילן ונדב ראוכוורגר) וSWEET TALK   (ניצן ורדי) בשיתוף פעולה מרגש!
שילוב שני תחומי היצירה- קרמיקה וקונדיטוריה, לסט של טבע דומם, בהשראת השולחן העמוס של מסורת ציורי הואניטס. אחר צהריים נעים בסטודיו, בו נרשום קומפוציזיות של כלים וקינוחים (ובסוף גם נאכל, לא רק עם העיניים).
עלות האירוע היא 50 שקלים כולל כיבוד  הרשמה מראש בטלפון: 054-645-5888 עלות האירוע היא 50 שקלים כולל כיבוד (יש להביא בלוקים, עפרונות וציוד נוסף). הרשמה מראש בטלפון: 054-645-5888
 
16:00 הרצאה על האסתטיקה של האוכל היפני ברוקו סושי – על הבר עם עירית פרידמן.
ביפן אוכלים קודם כל עם העיניים... ואז מצטרפים כל שאר החושים. אז מה הקשר בין אוכל ואסתטיקה ביפן? איך אוכל יפני ושירי הייקו מתחברים? ומה בכלל אוכלים ביפן חוץ מסושי?בהרצאה נספר על המבנה והמרכיבים של ארוחה יפנית, על האופן שבו אלמנטים מהתרבות היפנית מגולמים במאכלים שונים, על שלל המשמעויות שאפשר למצוא בקופסת האוכל שילד לוקח לבית הספר וגם על מאכלים לא שגרתיים כמו כריך עם אטריות או גלידות בטעמים מפתיעים.
ההרצאה חינמית אך יש צורך להירשם מראש.
לינק להרשמה: https://goo.gl/omKE6X
 
17:00 הופעת אחה"צ - הופעת מטבח בבית גלריה "METBAHIM": דניס אכנוב, אייל גרינגרס, איליה מאידניק, בוריס סוויסא.
קלינק קלונק! צלילים מהמטבח. קבוצת הפרפורמנס ME-PGARIM משנים את שמם ליום אחד ל METBAHIM ועוברים לאלתר מוסיקה ניסיונית על כלי מטבח, מצטרף אליהם בוריס סוויסא על מערכת תופים המכילה מגשי אפייה ושאר ירקות.
כתובת: העצמאות 92 חיפה 
הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי.
 
18:00 ערב הקראת שירי קולינריה בפירמידה.
ערב שירה טעימה- שירי אוכל ואכילה: שירים בהשראת המטבח, שירים על ארוחות ומזון כחומר גלם פואטי.
הכניסה חופשית ואין צורך בהרשמה מראש.
כתובת: פרמידה -ואדי סאליב רחוב מדרגות מילר 6 (מעל רחוב קיבוץ גליות) 
 
19:00 ארוחת אפריטיבו בבטארד – ארוחה שבה לכל מנה יש את הקוקטייל שלו.
אנדריי טאקי פרנקל וג'מיל סימאן מרכיבים לכם תפריט מיוחד לפסטיבל. יהיה טעים!
פרטים בהמשך ( גם לגבי הרשמה)
 
19:00 אירוע נעילת הפסטיבל: הליכת ג'ין עם נעמה סובול - הליכה המוקדשת למשקה הג'ין.
בהליכה יסופר על ההיסטוריה של משקה הג'ין ושורשיו. כמו כן נערוך סקירה והשוואה של סוגי ג'ין שונים, נדבר על הג'ין הארצישראלי ונבקר בכמה ברים להתנסות במגוון סוגים וצורות הגשה של הג'ין. עלות הסיור היא 25 שקלים. בהרשמה מראש. נא לשלוח מייל ל Haifa.kitchen.art@gmail.com בציון שם מלא, כמות אנשים וטלפון לחזרה.
 
 
רשימת האמנים המשתתפים:
שאם אבו סלאח, רועי אברהם, יעל אברהמי, נדב אברמוביץ, דניס אכנוב, בסמה בדר, טל בלום, יובל בן אלי , מוניק גואטה, אייל גרינגרס, שרה וילנר, מריה זאיקינה, יוליה ז'קובסקי, שמעון כהן, רועי כץ, איליה מאידניק, אנדריי מז'וגה,ערן מירב, נטלי מנדל, ואדים נמירובסקי, בוריס סוויסא, שחר סיון, רותם עמיצור, איגור רומיאנצב, ג'ני רפלסון, דלית שוורץ, שרון שטיינבוק, לב שלימוביץ, מיריי שנאן 

לפרטים נוספים: אימייל: haifa.kitchen.art@gmail.com מודיעין הפסטיבל: 04-814-2507

 


 

תודה על פנייתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.