אירועים קרובים

בתים פתוחים חוויה בוואדי | 8.3 | 11:00

סיור במוזיאון ללא קירות ובבתים הפתוחים בוואדי ניסנאס

סיור בתים פתוחים - חוויה בוואדי | יום שישי  8.3 | 11:00
וואדי ניסנאס הינה השכונה הערבית הותיקה בחיפה שבה נולדו, צמחו ופעלו הוגי דעות ידועים בחברה הערבית שהשפיעו רבות על התרבות הערבית בפרט ועל החיים המשותפים בישראל בכלל.
וואדי ניסנאס  היא שכונה נהדרת, אותנטית, משומרת ומתחדשת, מכילה עשרות יצירות אמנות, בתי אוכל וממכר ויחד עם זאת, הנכס האמיתי של וואדי ניסנאס הוא האנשים החיים בה דורות על גבי דורות ומספרים את סיפורו של מקום ממקור ראשון. 
האנשים שזוכרים את השכונה כמו שנראתה פעם, כשערבים ויהודים היו מבשלים יחד בחצר הבניין, כשהערבית והיידיש היו שגורות יחד ומתערבבות לבליל שפות מקומי שאפשר היה לשמוע רק בחיפה.  
בואו להכיר את וואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור, לשאול שאלות. בואו לפגוש את תושבי השכונה ולשמוע מהם את סיפור נעוריהם, על זיכרונות מבית סבתא ועל סיפורי שכנות מרגשים. במהלך הביקור נשמע גם את סיפוריהם של אמני הוואדי כמו סיפורו המוזיקלי של בשארה דיב, בונה העו‏
ֻד או את סיפור האמנות של  כאמיל דאו שיספר על רזי הקליגרפיה הערבית.
בסיור תוכלו גם לשמוע על האנשים שחיו בה פעם ואינם חיים עוד, אך השאירו חותם משמעותי על השכונה כמו אמנית הקרמיקה חיה כרברג שפגשה בוואדי את הפוליטיקאי אמיל תומא וסיפור אהבתם פרוש על פני הקירות בוואדי. 
כל סיור יחל בתערוכת 'המרחב השלישי' החוויתי והמרגש של בית הגפן, ומשם יצא אל מוזיאון ללא קירות הנמצא בין סמטאותיו ורחובותיו ההיסטוריים של  הוואדי המספרים את סיפור השכונה.  
אתם באים ? 


נפגשים 15 דקות לפני תחילת הסיור . נקודת המפגש תשלח לנייד מיד עם תום ביצוע הרכישה
משך הסיור כשעתיים וחצי
יש להציג שובר רכישה
מקסימום 20 משתתפים בסיור
110 ש"ח ברכישה מוקדמת באתר | 130 ש"ח ברכישה במקום ועל בסיס מקום פנוי

תודה על פנייתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.