אירועים קרובים

סדנאות ופעילויות

להלן רשימת תכנים, פעילויות סדנאות וסיורים  שמתוכה נוכל לעצב ולדייק יחד את החוויה עבור הקבוצה:
אנו מציעים מגוון ימי פעילות מעשירים וחווייתיים -מביקור קצר(3שעות) ועד סמינר בן  יומיים.  
 
דוגמאות פעילויות וסדנאות לבני נוער המתקיימות  ב'מרחב השלישי':
בית: הסדנאות  במרחב ה"בית" מאפשרות לברר שאלות ודילמות  על  מקום המשמש בית במציאות מרובת קהילות ותרבויות, להתנסות ביצירה  קבוצתית המביאה פרשנויות   אישיות למיצגי האמנות במרחב ה"בית", לאסוף כלים למפגש בין-תרבותי פורה,  ולקיים שיח מוגן בפינת המפגש שעיצב רמי טריף בהשראת סלון האירוח הדרוזי במיוחד לחלל. (60-20 דק') 
מעבדה: פעילות  מרתקת לבני נוער  בהבהרת זהות. הסדנא מהווה  חלק אינטגרלי מהמייצג במרחב ה"מעבדה" העוסקת בשאלות כגון, מי מגדיר את הזהות שלנו?  מהי זהות מרובת מרכיבים? מה קורה לנו במפגש עם אחר? נתנסה בשיח על המשמעות שכל אחד נותן לרכיבים הבונים את זהותו, וכן  בהרחבה וצמצום של הגדרה אישית וקבוצתית. (45 דק').
קולנוע בין-תרבותי: בחלל הצפייה של המרחב השלישי - סרטים בצפייה מונחת ודיון  בנושא חסמי תקשורת ופערי הבנה  במפגש הבין-תרבותי. ( 45-20 דק').
סדנת חפצים- מפגש עם אוסף החפצים שלנו מאפשר מטאפורה לחוויית המפגש  עם האחר. בכל רחוב ופינה, יש "חפצים", חלקם איננו רואים, חלקם איננו מבינים את משמעותם ואחרים נמצאים אצלנו באשליית היודעים. אלה מביאים לתקלות תקשורת ואי הבנה תרבותית.  בסדנא מנסים המשתתפים לפענח מהות, הקשרים ומשמעויות של כלים מתרבויות שונות שדרכם נחשפים זיכרונות ורגשות המעניקים רובד נוסף לשיח הבין-תרבותי.(60-20דק')
סדנת קלפי המרחב השלישי: פעילות עם קלפים המתארים מגוון כלים אופטיים כמטפורה לארגז כלים יישומיים למפגש מועיל עם ה'אחר'; דיון באתגרים ובהזדמנויות של המשתתפים ליישם את הכלים האלה במציאות; (40-20דק')
פאזל חיפה בין הר לים: פעילות  חווייתית שחיפה במרכזה על שכונותיה ותושביה. עוסקת בסוגיות כגון:  מה בין עיר מרובת תרבויות לעיר בין-תרבותית? כניסה לסוגיות בשדה  הבין-תרבותי – הרחבת נקודת המבט שלנו על חיים משותפים וגילוי חלקים נוספים מתוך תמונת החיים המורכבת והעשירה. (45-20דק').
מה חיפה מספרת?: סדנא מרתקת המפגישה את המשתתפים עם פסיפס סיפורי חיפה 1948 באמצעות שיח מוגן נתוודע למגוון סיפורים חיפאיים מכוננים ונברר למה ואיך לעסוק בסוגיות אלה.(60-45דק')
מפגש עם דמויות חיפאיות: מפגש עם מגוון הקהילות החיפאי. סיפורים אישיים מעוררי השראה הפותחים צוהר לתרבות המספר ומאפשרים חיבור, הקשבה והתבוננות. (עלות נוספת של 200 ₪) (45 דק').
מפגש אומנותי: מפגש עם יוצרים מקומיים בתחום המוזיקה, המחול, אמנות הרחוב ואמנות הכתב הערבי. (30-60 דק').
תמונות מספרות: סיכום ועיבוד היום שהיה באמצעות תמונות מהחוויות שעברנו. נשתף במה שנגע בנו, הפתיע אותנו או עורר אצלנו שאלות ונחשוב יחד על השפעת תובנות אלה על חיי היום יום שלנו. (45-20 דק').
 

תודה על פנייתך לבית הגפן
שליחת הבקשה נשלחה בהצלחה
אחזור אליך