אירועים קרובים

הוואדי - בית ספר לתיאטרון פיזי

lisajacobson21@gmail.com

אנו שמחים שאתם מתעניינים בבי"ס הואדי לתיאטרון פיזי
לקבלת מידע נוסף אנא צרו קשר 
ליסה ג'יקובסון במייל- lisajacobson21@gmail.com 
גיל בכר בטלפון-  0543548400
אתם מוזמנים לעשות לייק לדף הפייסבוק שלנו ולהתעדכן בתכנים מעניינים, חדשות ובאירועים בלינק 

https://www.facebook.com/the.wadi.school.of.physical.theatre/ 
(at Beit Hagefen, Arab-Jewish cultural center, Haifa, Israel)

הואדי- בית-ספר לתיאטרון פיזי ובית ליצירה תיאטרלית ואמנותית, פועל בבית הגפן שהינו מרכז תרבות ערבי-יהודי בשכנת ואדי ניסנאס בחיפה. ביה"ס מציע מסלולי לימודים, קורסים ופעילויות אמנותיות מגוונות בתחומי תיאטרון פיזי, תנועה, ליצנות, תיאטרון ברחוב ובמרחב הציבורי, מסכות ועוד, בחללי אינדור ובמרחב הציבורי.
אנו מתמקדים בפיתוח בית ספר מקצועי, לשחקנים, קרקסנים, רקדנים, מוזיקאים, ארכיטקטים, מעצבים, משוררים, סופרים וכמובן לחובבים שתמיד רצו אך לא העזו,  ללמוד תיאטרון  פיזי מלהיב, וליצור יצירה אמנותית מקורית.
 
הואדי הוא גם בית למפגש ויצירה מקומית ובינלאומית, בהשראת תרבויות מגוונות, אליו נזמין אמנים וקבוצות לפרוייקטים שונים: ליצירה ברזידנסי (שהות אמן אורח), לעבוד על תהליכי יצירה וחזרות, לשתף פעולה עם אמנים מתחומים שונים, ליצור פרוייקטים תיאטרליים ופרוייקטים מולטי-דיסציפלינאריים עם הקהילות בסביבה.
 
בהמשך הדרך, אנו מתכננים להקים אנסמבל יוצרים, לפתח תכנית "שנה ג' " לפרוייקטים אישיים ביצירה, לפתוח שנה פדגוגית בה יוכשרו מורים לתיאטרון פיזי, ליצור פסטיבל/ים חדשים ולקדם שילוב של אמנות פלאסטית-ויזואלית ופרוייקטים של שיתופי פעולה עם מוסדות תרבות ואמנות ובתי"ס אחרים בחיפה, מתוך רצון ליצור דיאלוג אומנותי רב-תחומי, לחיזוק החוויה המשותפת של יצירה ואהבת התיאטרון והאמנות.

==================================================================================
 
מה אנחנו מציעים בשנה הקרובה 2017-18 ?
אנו מציעים להכשיר את השחקן או האמן היוצר בכלים ומיומנויות מגוונות בעולם התיאטרון הפיזי, ללמוד ליצור באופן עצמאי, בתהליך של חיפוש ומחקר, על מנת להגשים על הבמה את רעיונותיו, דמיונו ועולמו הייחודי והמקורי. במקום להיות רק שחקן מבצע, אנו מכשירים את השחקן היוצר, כיחיד או בקבוצה. מקור ההשראה המרכזי לתכנית הפדגוגית שלנו שואב השראה מתכני לימוד עפ"י מתודות עבודה של ז'אק לקוק ופיתוח טכניקות עבודה בהשראות נוספות מהעולם הפיזי של כל מורה.
בית-הספר מאפשר לכל תלמיד לרכוש כלים בתחומי אמנות הקשורים לתחום התיאטרון הפיזי כגון תנועה יסודית, ושכלול תנועה, חימום טוב, אקרו-יוגה/באלאנס, מחול, תנועה לתיאטרון, היסטוריה וז'אנרים בתיאטרון, פיתוח הקול ואמנות השירה ועוד.
הלימוד נעשה הן באופן אישי והן בעבודת אנסמבל ובאווירה יצירתית תומכת. צוות המורים נותן ליווי ותמיכה אמנותית מקצועית ומאפשר לתלמידים ואמנים יוצרים להביא לידי ביטוי אמנותי את עולמם הפנימי. צוות המורים מורכב מאמנים שהינם יוצרים פעילים ומורים מנוסים, שעולם התיאטרון הפיזי בנשמתם !!

================================================================================ 
איך זה עובד?

מודל לימודים מודולרי - אנו מציעים תפריט מגוון של אפשרויות לימודים. קונספט זה מאפשר לתלמיד/ה לבנות מערכת לימודית של בין יום אחד או יומיים כבסיס ללימוד תיאטרון פיזי, ועד ארבעה ימי לימוד. בנוסף, אנו מזמינים את התלמידים לשלל פעילויות מרחיבות דעת ומעשירות.
 
פעילויות נוספות  לשנת הלימודים 2017-18 !!! 
 

הרצאות  נושא עם וידאו ואימג'ים מעולם הבמה (תיאטרון, קרקס, מחול וכו')
הרצאות על היסטוריה וז'אנרים בתיאטרון
מפגשי אמן בליווי קטעי וידאו וסטילס 
חשיפת תהליכי יצירה בבמה פתוחה  (מיועד גם לאמנים "מבחוץ")
אירועי הבאלוואדי- ג'אם סשן ובמה פתוחה במרחב הציבורי

FOOLS IN THE WADI 2018
ועוד...
 
 ================================================================================

המסלולים והקורסים:


מסלול בתיאטרון פיזי- שני ימי לימודים מיועדים לאמני במה בעלי נסיון של מעל שנתיים בתיאטרון פיזי או שחקנים "רפרטואריים" עם נסיון בימתי המעוניינים לשכלל את יכולת המשחק שלהם באמצעות תיאטרון פיזי, ללמוד ליצור יצירה מקורית, להעמיק את היכולת לבנות דמויות מגוונות באופן אישי ובקבוצה.
בין התכנים הלימודיים- תנועה לתיאטרון ואקרו-יוגה/באלאנס, מחול, שכלול הבעה פיזית ואימפולסים, "יישור קו" עם תכנים בסיסיים מהתיאטרון הפיזי, התיאטרון השקט ומסכות הגולם, קומיקס תיאטרלי, קול ואפקטים בתיאטרון הפיזי, מסכות ארכיטיפים שלמות,  מסכות ארכיטיפיים "מדברות", הקומדיה האנושית (מבוסס על רעיון הקומדיה דל'ארטה) והפקה בקבוצה.
64 מפגשים ימי שני 16:00-21:00 ימי שלישי מ 09:00-17:30
 
מסלול התמחות- הבופון הגרוטסקי והליצן הפואטי-  יום לימודים מעמיק המומלץ בשילוב יום לימודים של יסודות או התמחות, או נסיון קודם בתיאטרון. פתוח גם למי שלא רשום ללימודי הבסיס.
יום זה מתחיל בפיתוח יכולת ביטוי קולי טקסטים ושירה. וממשיך אל הבופון הגרוטסקי והליצן הפואטי... הבופון הוא דמות תיאטרלית המבוססת על דמויות שוטים וחריגים. בקורס נמצא את "הגוף האחר" של הבופון, ונשחרר את הטקסט של "המבקר החברתי" שמתקיים בנו ונלמד לשלבו בחלל נתון- "סייט ספסיפיק.  בהמשך הקורס נתעמק בגילוי פנימי של הליצן שלנו, הילד הנצחי, נגלה את ה"פלופ" הוא הכישלון של הליצן, את ההצלחה שלו ואת הקצב והתזמון ה"אחר", נאפשר חיים לליצן הפואטי שיודע להצחיק ולרגש.
31 מפגשים ימי חמישי 09:00-17:30
 
ה"אוטו-קורס" למסלולי הלימוד-  לתלמידי יסודות, מתקדמים והתמחות- נדרש כחלק מההשתתפות במסלולים. האוטו-קורס הוא לימוד ותרגול יצירה באופן עצמאי, בעבודת יחיד זוגות או קבוצות, על קטעים תיאטרליים בנושאים הנלמדים. בסיום ולסיכום כל נושא לימודים, תתקיים פרזנטציה סגורה של עבודות התלמידים מול מורי ביה"ס ויתקיים משוב ודיון על כל קטע. תלמידים שיהיו מעוניינים לנסות קטעים מול קהל מוזמנים לעשות זאת במסגרת הבמה הפתוחה. האוטו-קורס חיוני להתפתחות ולהתקדמות של כל תלמיד.  
ימי ב' או ג'ו ה', שעה וחצי (בתוך מסגרת השעות המצויינת במסלולי יסודות ומתקדמים)
 
מסלול תיאטרון ברחוב ובמרחב הציבורי-
ברגע שמוציאים את התיאטרון מהאולם ה"בטוח" , אנחנו כבר בטריטוריה אחרת לגמרי.... נלמד לעבוד עם "הרעש" של הרחוב בתיאטרון ברחוב וניצור סקיצות למופעים בהם הרחוב הוא התפאורה הטבעית והקהל מהווה חלק בלתי-נפרד מההתרחשות. נבין מושגים בסיסיים כמו 
WALKABOUTFIXED SHOW, SITE-SPECIFICBUSKINGSPECTACLE AMBULANTE וכדומה. נלמד לפתח עבודה בקבוצה תוך הבנת המשאבים הנדרשים משחקן ברחוב לעומת חלל סגור. נשלב יצירת  סקיצה למופע סולו  דואו או טריו לרחוב בשילוב מיומנויות של כל תלמיד.
30 ימי שישי 10:00-13:00
 
מחנה יצירה במדבר- מיועד לכלל התלמידים (מעל גיל 18)- במהלך האביב נצא למחנה יצירה תיאטרלית-פלאסטית במדבר. במשך ארבעה ימים נתנתק מהמסכים והרעשים היום-יומיים, נחיה, נבשל, נטייל נשיר וניצור ב "סיייט ספסיפיק", עם חומרי "רדי-מייד" מהטבע, באמצעים הפשוטים אך הכה עשירים שיש לטבע ולדמיון שלנו  
23-26.4.2018
 

קורסים
 
קורס תיאטרון פיזי לחובבים-
קורס ערב פעם בשבוע. מיועד לחובבים עסוקים, סקרנים נלהבים וכל מי שאי פעם רצה ולא העז לשחק וללמוד תיאטרון ! תנועה, מסכות מגוונות, תרגילים אישיים וקבוצתיים, פיתוח הדמיון, שחרור הגוף מעכבות. פריצות דרך אישיות ! 
32 מפגשים ימי שני/שלישי 19:00-21:30
 
 
קורס לנוער יסודות התיאטרון הפיזי-
קורס אחה"צ-ערב פעם בשבוע- מיועד לנוער בין גילאי 15-18. התיאטרון הפיזי חוצה תרבויות ושפות.  איך מפתחים שפת תיאטרון אוניברסלית שכזו? צאו איתנו למסע מגוון דרך יסודות התיאטרון הפיזי. ממסכה נייטרלית, יסודות, חומרים, צבעים, חיות ועד לבניית דמויות וקטעי משחק מקוריים בחללים מגוונים. ו... נשבור את הקיר הרביעי !!!
32 מפגשים ימי א' 18:00-20:00
 
=================================================================================
 
צוות המורים   לשנת 2017-18 – גיל בכר, אורי וייס, רותי תמיר,  אבירן רוימי, ינאי לב-אור, אילת אובלס/היידי ליפמן, רעות גז, ירון סנצ'ו-גושן, ליסה ג'יקובסון.
 
הלימודים יתחילו ב- 15.10.17. הזכות לשינויים שמורה למארגנים

 

הוואדי- בית-ספר לתיאטרון פיזי

תודה על פנייתך לבית הגפן
שליחת הבקשה נשלחה בהצלחה
אחזור אליך